Qysh Me Gjete Dashurine e Vertete ne Miqesi?

Dashuria e vertete eshte lumturia. Dashuria e vertete eshte te ndani boten tuaj me te dashurin/en tuaj.

Kujdesuni per kete person. Nese ky person eshte ne probleme ndihmojini atij. Nese ky person eshte i lumtur, behuni i lumtur me te. Nese ata jane te pikelluar ndihmoni qe te jene te lutmur.

Kaloni shume kohe me te. Nese ju jeni vertet shoke te mire me nje person, shkoni ne qytet per te pire ndonje kafe, dilni per ecje ose ftojeni ne shtepine tuaj. Vetem behuni i sigurte se ju e dini kur ata ndihen rehat duke pasur biseda te ndryshme.

Qeshuni bashke me ta beni humor dhe kenaquni. Behuni real.

Kontakti me sy. Gjithmone shikoni ata ne sy. Siç thone disa, porta e shpirtit hapet nepermjet syve.

Nese ju beheni te afert dhe gjeni dashurine ne mes njeri tjetrit, behuni i kujdesshem, i dashur dhe i shoqerueshem.