Rollade

Për të ngrënë një ëmbëlsirë të mirë si për shije ashtu edhe për bukuri duhet që të merrni këta perberes:

 • 5 vezë,
 • 15 lugë sheqer,
 • 5 lugë vaj,
 • 5 lugë kakao,
 • 1 puding çokollate,
 • 15 lugë miell,
 • 1 ‘detektiv’ për brumë dhe
 • 1 sheqer vanilje.

(Te këta artikuj përdoret sasia e lugës që hamë)

Të gjitha këto i përziejmë dhe i qesim për t’u pjekur në një tepsi të shtrirë,
pa rreth.

Kremi:

 • 100 g çokollatë,
 • 25 g margarinë
 • një lugë kakao dhe
 • 1 sheqer vanilje.

Këto i përziejmë në tavë dhe pasi të piqet brumi i përgatitur e lyejmë me këtë lloj çokollate dhe e palosim në formë të rolladës. Mandej e prejmë atë dhe në pjesën e lagët të saj i qesim kokos.

 • DD

  shume e bukur me ka dalur sepse e kam provuar

 • DD

  shume e bukur me ka dalur sepse e kam provuar

 • DD

  shume e bukur me ka dalur sepse e kam provuar

 • arjann

  po qka esht brumm detektiv se spe di se po du me qit ni role

 • arjann

  po qka esht brumm detektiv se spe di se po du me qit ni role

 • arjann

  po qka esht brumm detektiv se spe di se po du me qit ni role

Qysh me përgaditë ëmbëlsira me luleshtrydhe?

Qysh me përgaditë gurabi me susam?