Hallve

 

 

 

 

 

 

 

Perberesit:

  • 1 1/2 filxhane caji uje,
  • 1 1/2 filxhane caji sheqer,
  • 1 pako gjalpe 125 gr,
  • 2 filxhane caji me miell,
  • sipas deshires: arra, stika pishe, bajame, rrush te thate, etj…

Gatimi:

Ne nje tenxhere, veme te pergatisim sherbetin me ujin dhe sheqerin ne zjarr te embel. Nderkohe, shkrijme gjalpin ne nje tigan e shtojme miellin.
E perziejme here pas here, duke perdorur nje zjarr shume te ulet dhe vazhdojme gatimin, per disa minuta derisa te filloje mielli te shqitet nga anet e enes. Ne kete pike, shtojme mbi miell sherbetin dhe e perziejme qe te krijojme nje brum te njetrajtshem. Shtojme frutat e thata te zgjedhura ne copeza dhe kur brumi shqitet nga tigani, hallva eshte gati.
E ndajme luge- luge sa eshte akoma e ngrohte, por shijohet e ftohte.
Pune te mbare!

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME