File Pule me Pana dhe Kepurdha

 

Kjo eshte nje recete e lehte per tu pergatitur nga cdokush.

Përbërësit

  •  4-5 fileto pule
  •  pana 1 kuti
  •  kerpudha te fresketa
  •  kripe dhe erza sipas deshires

Gatimi:

Ziejme filetot e pules per rreth 15 min. Pasi jane zier i heqim menjeane qe te ftohen.Marrim kerpudhat e fresketa dhe i presim ne kubike te vogla.(ose kerpudha te konservuara).Ne nje tigan hedhim pak vaj uliri dhe vendosim filetot e pules.I skuqim derisa te marre ngjyre karakteristike.Shtojme kerpudhat dhe i perziejme bashke.Me pas do te shtojme panen e fresket dhe i leme te skuqen bashke per rreth 7-8 min.Hedhim kripen dhe piper te zi.

Kjo mjafton per 4 persona, dhe behet gati per ngrenje per 20 minuta.

 

Burimi: http://www.recetagatimi.com

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME