Banana Split

 

Perberesit:

– 4 banane
– 100 gr arra te bluara
– 12 topeza akullore
– zhelatin ose zhele
– 200 ml. shllag ( whipped cream)

Gatimi:

Ne një tas për perzierje vendosim shllagun dhe e perziejme me mikser.  Ne pjaten për servim te banana splitit vendosim 3 topa akullore. Bananen e pastrojme dhe e presim për gjysem (ne gjatesi)ose ne ne copa te vogla.

Gjysmat e bananes i vendosim ne dy anet e akullores qe është vendosur ne mes te pjates për servim. Me shllagun e perzier mbushim një “shpric” dhe e vendosim kremin mbi akulloren dhe bananet. Per dekor i hudhim zhele dhe arrat e bluara.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME