Limonade Shtepie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Perberesit:

 • 2 ¾ -3 filxhanë lëng limonësh të freskët
 • 1 ¼ filxhanë sheqer
 • gjethe mente për garniturë akull


Pergatitja:

Përzieni në një enë sheqerin me lëngun e limonit, derisa të tretet plotësisht sheqeri. Vendoseni masën në një kanë qelqi dhe shtoni 1,25 litra ujë. Përzieni mirë dhe vendoseni limonadën në frigorifer. Gjatë servirjes hidheni në gota, shtoni akull dhe për garniturë përdorni gjethe mente.

 • andi

  av av av qe na keni kallzuu, po me pas lengun e limonit spo dishim na me ja qit sheqerin e qe duhet me pi me gote !!

 • andi

  av av av qe na keni kallzuu, po me pas lengun e limonit spo dishim na me ja qit sheqerin e qe duhet me pi me gote !!

 • andi

  av av av qe na keni kallzuu, po me pas lengun e limonit spo dishim na me ja qit sheqerin e qe duhet me pi me gote !!

Qysh me përgaditë pije për rritjen e imunitetit?

Qysh me përgaditë kafe irlandeze?