Qysh me ditë pijen që përshpejton metabolizmin?

Sipas një studimi konsumimi i një pije alkoolike Gin ka efekte që të rrit aftësinë e trupit, për të djegur kalori për një orë të tërë, pas përfundimit të pijes.

Gin është një prej shpirtrave të ulët-kalori në dispozicion, me vetëm 97 kalori në shtyllën e dytë.

Megjithatë, miksera sheqer diabetik-karburantit bloating, destabilizojë metabolizmin, dhe ndikojnë në tretje.

Për të shmangur kalorive shtesë, mund të provoni me një tonik të pakta-line, dhe shtoni rozmarinë, borzilok ose kastravec për një kthesë e shije.

Spanish style Gin and Tonic with Bluecote + mint + thyme + fever tree at Sable Kitchen & Bar.