Qysh Me Ditë Nëse i Pëlqeni Një Vajze?

Nuk e keni te qarte se qfare domethenie kane buzeqeshjet dhe shikimet e saj? Ndiqni hapat e treguar me poshte dhe do te mund ta kuptoni shume lehte.

  • Filloni nje bisede te vogel. Kjo do te ju ndihmoje te mesoni gjera qe do te ju ndihmojne me tutje. Nese ju pelqen nje femer, atehere mos lejoni te ju ike, tregoni te verteten dhe thuani se ju pelqen. Por nese nuk ju pelqen ajo femer, dhe ajo ka shprehur ndjenjat ndaj jush dhe ju ka treguar se i pelqeni asaj, atehere mos i tregoni per kete sepse mund te ja thyeni zemren. Femrat e pelqejne shume te komplimentohen nga ju, andaj bejeni sa here te ju jipet rasti. Femrat jane te ndryshme, andaj te keni kujdes per shenjat. Ndegjoni tonin e zerit te saj: nese eshte e marrshme gjate bisedes atehere nuk do te ju shoh drejte ne sy, zeri i saj do te tingelloj me i bute, do te filloj te luaj me floket, apo te rregulloje bluzen dhe gjera te tilla. Shenje tjeter qe ju i pelqeni asaj mund te jete nese ajo qesh me shakate e juaja edhe nese ato nuk jane interesante.

 

  • Kujdes per shenjat e flirtit. Nese ajo flirton me ju, veshtire se do ta kuptoni se a i pelqeni asaj. Femrat shpeshhere flirtojne me meshkujt te cilet i konsiderojne shoke, dhe kjo mund te keqkuptohet nga ana e meshkujve. Shumica e femrave nuk duan qe te verehen, andaj nese flirtojne pak me shume me ju, atehere ju konsiderojne si shoke. Sidoqofte, ju mos flirtoni shume me femrat tjera. Nese ajo ju sheh duke vendosur doren rreth nje femre tjeter, apo duke u perqafuar nga nje femer tjeter, atehere ajo mund te mendoje se ju nuk keni ndjenja ndaj asaj dhe se ajo nuk ka asgje qe mund te ju pelqen juve.

 

  • Vereni nese ajo ‘aksidentalisht’ goditet me ju me shpesh se sa njerezit e tjere (natyrisht ajo mundohet te ju prek por te mos bie ne sy). Nese ajo mundohet ta bej kete, atehere jeni ne rruge te drejte. Thuani se eshte ne rregull, dhe kerkoni falje edhe nese jeni goditur ‘aksidentalisht’ edhe pse eshte per faj te saj. Ajo do te mundohet te ju prek ne menyra te ndryshme, qofte me goditje te lehta rreth kokes apo diku ne trup. Keshtu do te thyhet barriera e prekjes ndermjet jush.

 

  • Vereni ne qfare menyre ajo ju shikon. Nese i pelqeni, ajo ose do te ju shikoje gjate, ose do te mundohet ta shmang shikimin menjehere. Nese mundohet qe te mos verehet nga ju se ju shikon dhe kthen koken shpejte, do te thote se ju i pelqeni por pret qe ju ta beni hapin e pare. Disa femra shikojne ne ate menyre qe ju bejne qe te mendoni se ju dashuron marrezisht, mos u mashtroni nga ky shikim sepse femrat shpeshhere luajne me shikime te tilla. Por nese ajo ju ngul syte thelle, dhe e vereni dashurine e saj ndaj jush ne syte e saj, atehere do te thote se eshte e gatshme qe ju ta beni hapin e pare. Nese e shikoni nje femer dhe ajo mundohet te ju shikoj juve, kur shikimet e juaja takohen ajo do ta kthej koken ne nje drejtim tjeter.

 

  • Shikoni reagimet e shoqerise se saj. Nese vereni se shoqet e saj ju shikojne shpesh dhe peshperisin ne mes vete, do te thote se ajo i tregon shoqeve te veta per ju. Kur femra bisedon me shoqet e saj, dhe nese biseda ndalon kur afroheni ju tek ato do te thote se ju keni qene teme e bisedes. Nese ju i pelqeni asaj dhe shoqet e saj e dijne kete, ato mund te te pyesin gjera si: cila prej nesh duket me bukur, me cilen do te dilje etj. Kete e bejne per te kuptuar se a ndjeni ju te njejten gje ndaj shoqes se tyre.

 

  • Vereni kerkesat indirekte te saj. Nese jeni diku jashte, dhe femra qe ju pelqen eshte afer jush dhe thote me ze se ka te ftohte, kjo eshte shenje se ajo kerkon qe ju te ja jepni gjaketen e juaj. Ky gjest cilesohet shume i lezetshem nga femrat, sidomos nese doni ti tregoni nje femre se ju pelqen.

 

  • Buzeqeshni drejt saj. Beni nje buzeqeshje natyrale, mos u ‘qoroditni’. Nese ajo buzeqesh sjellshem, apo vrenjet duke treguar pakenaqesi atehere e keni frikesuar me buzeqeshjen tuaj te ‘qoroditur’. Por nese ajo ju kthen nje buzeqeshje te bute e te hareshme, dhe vazhdon te ju shoh ne sy do te thote se eshte e interesuar.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME