Qysh Me Dite Ku Mundemi me Udhetu pa Viza me Pasaport te Republikes se Kosoves

Qytetaret e Republikes se Kosoves mund te udhetojn me pasaport pa pas nevoj te paisen me vize udhetimi, ne keto shtete:

 

 

Bermuda – 6 muaj qendrim pa vize
Cook Islands – 31 dite qendrim pa vize
Dominica – 21 dite qendrim pa vize
Ekuador – 90 dite qendrim pa vize
El Salvador – ?
Haiti – 3 muaj qendrim pa vize
Mikronesia – 30 dite qendrim pa vize
Mali i Zi – 30 dite qendrim pa vize
Maqedoni – ?
Shqiperi – ?
Niue – 30 dite qendrim pa vize
Filipine – 21 dite qendrim pa vize
Saint Kitts and Nevis – 14 dite qendrim pa vize
Saint Vincent and the Grenadines – 1 muaj qendrim pa vize
Singapore – 30 dite qendrim pa vize
Turqi – 3 muaj qendrim pa vize

Burimi: http://www.doyouneedvisa.com/

Falenderojme lexuesin tone Fatlind Henci per kontributin ne kete teme.

 

 • Adi

  Nuk e di se sa i sakte mund te jete ky burim i informacionit. Derisa per shtetet e rajonit dhe Turqine e dijme sigurte qe mund te udhetojme pa viza sa eshte vertetuar per shtetet tjera? Duhet te kete konfirmim qe dikush ka pas rast te udhetoj ne keto vende. Ne anen tjeter ka edhe shtete tjera qe nuk jane perfshire ne liste si p.sh. Maldive, nje shtet qe kam pas vet rastin t’a vizitoj pa vize. Ju pershendes dhe uroj per web-faqen

  • blue

   Edhe ne Singapor nje person ka qene,pa vize.Per tjerat nuk di.

   • armend

    Pershendetje,
    kam nja nje jave qe mundohem me gjet informacion nese vertet mund te hy ne singapore me pasaporte kosovare apo jo. Problemi qendron se ne faqet zyrtare te singaporit si ICA etj emri Kosove nuk figuron fare. Sinqerisht ju jam mirenjohes nese mund te ma konfirmoni se mund te hyhet edhe pa visa!
    Respekt

 • Adi

  Nuk e di se sa i sakte mund te jete ky burim i informacionit. Derisa per shtetet e rajonit dhe Turqine e dijme sigurte qe mund te udhetojme pa viza sa eshte vertetuar per shtetet tjera? Duhet te kete konfirmim qe dikush ka pas rast te udhetoj ne keto vende. Ne anen tjeter ka edhe shtete tjera qe nuk jane perfshire ne liste si p.sh. Maldive, nje shtet qe kam pas vet rastin t’a vizitoj pa vize. Ju pershendes dhe uroj per web-faqen