Qysh Me Deaktivizu Timeline nga Profili juaj ne Facebook ne Firefox?

Pas shume kerkesave dhe ankesave nga shume perdorues te rrjetit social me te njohur ne bote per deaktivizimin e ‘shpikjes’ me te re nga Facebook – Timeline, portali edukativ Qysh Me ka gjetur nje zgjidhje per ju vizitore. Per me shume, ndiqni hapat ne vazhdim:

1. Hapni Firefox dhe instaloni shtesen User Agent Switcher dhe restartoni Firefox.

2. Pasi te keni instaluar shtesen shkoni tek menuja kryesore dhe klikoni Tools -> Default User Agent -> Internet Explorer -> Internet Explorer 7

3. Mbyllni Mozilla Firefox dhe hapeni perseri. Hyni ne Facebook dhe freskoni disa here faqen e profilit tuaj. Profili juaj do te jete si me pare me disa ç’rregullime, mirepo ata mund te rregullohen duke instaluar kete.

Pason deaktivizimi i Timeline mbi shfletuesin Google Chrome. Shprehuni ne hapesiren per komente duke na treguar se a ka funksionuar deaktivizimi i Timeline ne Firefox.

 • Candyvesa

  e qysh me deaktivizu n`google chrome

 • Candyvesa

  e qysh me deaktivizu n`google chrome

 • Candyvesa

  nuk po funksionon

 • Candyvesa

  nuk po funksionon

 • Manni

  nuuk fuunksionoon be rrenn 😛

 • Manni

  nuuk fuunksionoon be rrenn 😛

 • Kush din anglisht qe ku e keni 😉 ma thjesht jav shpjegon 😉 se kta se paskan spjegu mir 😉

 • Kush din anglisht qe ku e keni 😉 ma thjesht jav shpjegon 😉 se kta se paskan spjegu mir 😉

 • Besart Shabani

  Funksionon, Ama kta e sheh vetem ti, tjert krejt si TIMELINE ta shohin :DD
  Se shpejti Facebook do ta bej te domosdoshme Timeline;in :DD

 • Besart Shabani

  Funksionon, Ama kta e sheh vetem ti, tjert krejt si TIMELINE ta shohin :DD
  Se shpejti Facebook do ta bej te domosdoshme Timeline;in :DD

 • albzone albzone
 • Arrdi

  Un jam shum i Zhgenjyer me këtë faqen Timeline a ka mundesi qe kjo Faqe mos të egzistoj ne profilin Tim,ju falenderoj nese me ndihmoni ta hjekum kit faqe nga profili im;

 • Arrdi

  Un jam shum i Zhgenjyer me këtë faqen Timeline a ka mundesi qe kjo Faqe mos të egzistoj ne profilin Tim,ju falenderoj nese me ndihmoni ta hjekum kit faqe nga profili im;

Qysh me i shiku veprimet tuaja në facebook?

Qysh me rritë numrin e "likeve" në faqen tuaj në facebook?