Qysh Me bo nje Vajze te Lumtur pa Shpenzuar Para?

Shpesh meshkujte mendojne se menyra e vetme per ta bere nje vajze te lumtur eshte duke i blere kepuce, dhurata te shtrenjta dhe duke e derguar ne restaurante luksoze. Edhepse keto gjera jane te mira, nje dhurate per nje grua nuk mund t’i zevendesoje keto hapa te thjeshte per ta bere nje grua te lumtur. Lumtura eshte fondi i vetem solid me te cilen nje martese apo nje marredhenie eshte e ndertuar. Prandaj, ju duhet siguruar se partneri juaj eshte i lumtur, pa marre parasysh ne takime, martesa apo marredhenie. Pak romance mund te behet ne shume menyra per ta bere nje vajze te lumtur dhe shpesh mund te behet falas apo shume lire.

Dhuroni komplimente

Grate duhen te ndihen te kendshme. Grate duan te ndihen se ata jane personi me atraktiv ne dhome, edhe kur zgjohen nga shtrati ne mengjes. Ato poashtu duan qe t’i tregohet qe kur bejne diçka, ka kenaqur partnerin e tyre. Per shembull, “Ju dukeni shume e lezetshme sot”, apo “Ishte nje darke e shkelqyer. E bere ndryshe kete here?” Komplimente te thjeshta i tregojne nje gruaje se ju vereni dhe kujdeseni.

Degjoni

Kur themi degjoni, duhet vetem degjuar e asgje tjeter. Meshkujt jane nje lloj i ‘zgjidhjes se problemeve’, pasi ata gjithmone dalin me nje lloj sugjerimi apo zgjidhje. Do te bente qe ajo vajze te ndihet shume mire nese e di se ajo ka te kush t’i shprehe ndjenjat e saj dhe fakti se ai eshte duke e degjuar me vemendje, do ta bej me te vertete te lumtur.

Prekeni ate

Femrat duan te preken dhe thjesht te preken. Diçka te thjeshte si te veni doren prapa shpines se saj apo te largoni floket nga syte e saj, i tregojne nje femre se ju e doni ate, mirepo jo çdo prekje duhet te kete tentime seksuale. Ne fakt, femrat me shume preferojne prekjet qe tregojne nje lloj terheqjeje. Nese deshironi ta beni nje vajze te lumtur, ky eshte nje hap i rendesishem per t’u kujtuar.

Behuni i sinqerte

Femrat mund te ju tregojne juve se a pretendoni te degjoni ose komplimentet tuaja jane te detyruara. Çfaredo qe beni apo thuani, sigurohuni qe te jete ne formen me te sinqerte. Femrat nuk duan te degjojne “Ju dukeni bukur sot”, nese tingellon si lexim i ndonje lajmerimi.