Kafe Franceze Pikante

kafe franceze

Përbërësit:

  • 1 lugë çaji lëkurë portokalli të grirë e të freskët,
  • 1/2 lugë çaji kanellë,
  • 1/4 luge çaji arrë hindi,
  • 5 karafilë të plotë (erëz),
  • sasi të njëjtë kafeje që pini përditë.
Gatimi:

Shtoni përbërësit e mësipërm sëbashku zijini normalisht (përveç portokallit). Vendosni një lëkurë portokalli në fund të gotës tuaj. Shtoni kafenë dhe shtoni sheqer dhe krem për shije, e në fund spërkateni sipas dëshirës me arra hindi dhe kanellë.

  • kiki-viki

    karin ma hangshi pytja ke qysh me bo nje resume e jo qysh me dergu se bash edhe qaq budall nuk jemi te gjith shqiptaret bre nanen jua qifsha

Qysh me përgaditë pije për rritjen e imunitetit?

Qysh me përgaditë kafe irlandeze?