Qysh Me bo Nje Djale Xheloz?

Deshironi ta beni te dashurin xheloz por nuk e dini se si? Ne kemi disa menyra, nese deshironi qe “ish”te dashurin ta beni xheloz duhet te punoni pak me shume.

Behuni e sigurte se ai ka ndjenja per ju. Xhelozia punon kur nje djal ka ndjenja per ty. Nese ai eshte total i pa interesuar per ju eshte pak e rende qe ta beni ate xheloz. Lajmet e mira jane se nese ju do te dilni ne takim me nje djal dhe deshironi te flirtoni me te por nuk jeni e sigurte se ai djalosh te pelqen sigurt. Ju mund te provoni ta beni ate xheloz. Ju nuk keni se cka te humbni ne kete situate, dhe nese ai behet xheloz ju do ta dini se ai eshte i interesuar.

Behu aktive. Bej gjerat qe te pelqen te besh. Nese je e zene duke pasur argetim ju nuk keni gjithmone kohe per nje djale, ai do te behet pak xheloz. Kjo metode eshte efektive sidomos ne ish te dashurit. Kjo do te thote qe ju po shkoni ne jeten tuaj dhe po kaloni edhe me mire pa te.

Provoni te Flirtoni me djem te tjere. Asgje nuk e ben me te cmendur nje djale, i cili eshte i interesuar ne ju kur e sheh qe ju jeni te interesuar per te flirtuar me djem tjere. Behuni e sigurte qe ai ta dije qe ju jeni duke flirtuar. Mos provoni te flirtoni me shume djem brenda nje kohe te shkurte dhe mos e harroni se kete e beni per ta bere xheloz.

Provoni ta injoroni. Nese ai eshte i ulur me ty ne nje vend ju mund te bisedoni me te si shok jo si me djalin qe ju pelqen. Nese ai reagon menjehere, ju i pelqeni atij. Nese jo ka gjasa qe atij nuk i pelqeni.

Mos lejoni qe ai ta dije se ju deshironi qe ta beni xheloz, nese ai ju thote se ju jeni duke dashur ta beni ate xheloz, behuni sikur ju nuk keni ide se per cfare ai po flet.

Mos shkoni shume larg nese do te beni gjera qe nuk duhet, mashkulli do te mendoje se ju nuk e pelqeni ate.