Akullore me Bore

Jane ditet kur femijet duhet te qendrojne ne shtepi dhe jane te merzitur. Do te ju duhet te beni dicka qe ata mos te ndihen te merzitur. Kjo eshte koha e mrekullueshme qe t’i ndihmoni ata qe te bejne akullore prej bore. Femijet do te jene te lumtur ne fund kur t’i provojne akulloret qe ata i kane bere.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Perberesit:

 • bore
 • kripe
 • qumesht
 • sheqer
 • vanille

 

Hapi i pare:
Mbusheni nje tas me bore.

Hapi i dyte:
Shtoni rreth 6 luge kripe ne debore. Perzijeni 3-5 minuta.

Hapi i trete:

Perzieni perberesit ne nje tas dhe shtoni:
Gjysme gote me qumesht.
Gjysme luge sheqer.
Gjysme luge vanilje.

Pese deri në tete minuta eshte koha adekuate per perzierje pastaj e vendosni ne friz qe te ngrihet.

Kur ta shihni qe ajo eshte ngrire mjaftueshem qe ju te mund ta shijoni, hiqeni nga frizi dhe provojeni ate.

 • zamiri

  a quhet embelsir apo turshi 6 lug krip e 1 lug sheqer

 • zamiri

  a quhet embelsir apo turshi 6 lug krip e 1 lug sheqer

 • Fjolla 898

  shum shum pa lidhje

 • Fjolla 898

  shum shum pa lidhje

Akullore me Portokall

Akullore me Cokolate