Qysh Me Aktivizu GPRS ne Vala?

Si aktivizohet GPRS?

GPRS aktivizohet përmes njërës nga zgjedhjet e mëposhtme:

• Regjistrimit online në www.valamobile.com/gprs;
• Vizitës në Qendrën më të afërt të Kujdesit ndaj Konsumatorëve;
• Thirrjes në 555 për përkrahje në Qendrën e Thirrjeve.

Kërkesa për aktivizimin e shërbimeve GPRS në rast të mbingarkesës mund të zgjasë deri në 48 orë.

vala 4gSi konfigurohet GPRS?

Klikoni në  “Si të konfigurohet GPRS” në www.valamobile.com/gprs.

Gjeni llojin tuaj të telefonit mobil dhe ndiqni udhëzimet.

A mund të shkëmbehen SMS ose të bëhen thirrje gjatë përdorimit të GPRS?

Po, përveç gjatë shkarkimit.

 

Çka është Internet – GPRS?

General Packet Radio Service (GPRS) është shërbim i teknologjisë valore në telefoninë mobile i cili u ofrohet shfrytëzuesve të rrjetit GSM. Ka shpejtësi mesatare prej 56 deri 115 kbps dhe lidhje të vazhdueshme në internet, duke përdorur kanalet e rrjetit GSM.

Çka mund të përfitoni nga GPRS?

• Qasje në internet përmes telefonit mobil në çdo kohë dhe kudo që të jeni;
• Shfletimin e faqeve të ndryshme në internet;
• Shkëmbimin e postës elektronike;
• Bisedë përmes internetit;
• Transfer të të dhënave;
• Përdorimin e shërbimeve zbavitëse dhe aplikacioneve tjera.

A funksionon  GPRS në të gjitha llojet e telefonave mobilë?

GPRS mund të përdoret nga të gjithë telefonët mobil që e përkrahin këtë teknologji.

 

Ku mund të gjenden informata shtesë për GPRS?

Për informata shtesë vizitoni website-in tonë në:

www.valamobile.com/gprs ose thirrni 555 (falas) në Qendrën e Kujdesit për Konsumatorë.

 • Visar

  si mund ta lidhesh internetin ne vala

  • pershendetje si mundem me instalu mms-në

 • Visar

  si mund ta lidhesh internetin ne vala

 • Dili-wilf

  si mund ta lidhi internetin ne mobil

  • mirlind

   nokia em27

 • Dili-wilf

  si mund ta lidhi internetin ne mobil

  • mirlind

   nokia em27

 • pershendetje me falni desha ta instaloj internetin ne telefon ju lutem me ndihmoni si ta instaloj internetin

 • lulzim

  GPRS + 555

 • egzon morina

  me lidh internetinn qysh duhettt

 • ju luten me tregoni se si mundet njeriu me dal prej visaret.net.duhet te ket rugdalje po ju lutem me shkruni dhe me tregoni se si tung flm

 • RAMIT

  HAJDE MTREGONI QYSH ME KONFIGURU TELIN PER INTERNET

 • pe kerkoj internetin telefon

 • arbnor bajraktari

  noli

 • qysh me aktivizu gprs

 • pershendetje si mundem me instalu mms-in

 • si mundem me aktivizu gprs ne telefon nokia 6300

 • nuhi krasniqi

  te lutem me lidh me iternet se ju ma keni dergu mesazhin me u lidh po nuk po me ban e kaam telefonin (ajfon)

 • vali

  ku me gjet tipin e telefonit

 • zymeri

  tung
  si te konfigurohet ne tele.GPRS-ia se
  nuk ban

 • arta

  pse nai keni qu kto msn

 • qysh me aktivizu internetin e kam qu msn grps plus per aktivizim kam nokia model5230

 • gzimi

  si ma lidh internetin me telefon modeli i tel.GT S5260 NUMRI I TEL.044824491

 • si duhet mi gjet sa minuta na kan met ne telefon ata minutat falas

 • valon kika

  Si konfigurohet GPRS?

  • mergimi

   qysh me lidh interentin ne numer te vales ne telefon?

 • E kam dergu ne 555 per intern esht kthy pergjigjja po me tujtje qka duhet te baj

 • my telfon nokia c6-01 type rm-718

 • Pse nuk e ka edhe iPhone per GPRS

 • Pse nuk e ka edhe iPhone per GPRS

 • Avniu

  Pse nuk e ka edhe iPhone per GPRS

 • mergimi

  qysh me lidh interentin ne numer te vales ne telefon?

 • edi

  a mundem me bo thirje edhe jasht shtetit nese e bej telin romingg ,,edhe nese nuk mundem me njoftoni se si mund te bej nurmin e vales 044 roming per te kontaktuar vetem me ni numer jasht shtetit nese nuk jom e kjart ne kito pytje kerkoj falje

 • edi

  a mundem me bo thirje edhe jasht shtetit nese e bej telin romingg ,,edhe nese nuk mundem me njoftoni se si mund te bej nurmin e vales 044 roming per te kontaktuar vetem me ni numer jasht shtetit nese nuk jom e kjart ne kito pytje kerkoj falje

 • gentrit

  qysh munde me konformu telefoni

 • gentrit

  qysh munde me konformu telefoni

 • evin

  Si mund te deaktivizohet GPRS? E bej kete pyetje per arsye se jam mese e pakenqur me vala gprs, interneti eshte shume i ngadalshem dhe 5 euro ne muaj nuk mjafton edhe pse ndryshe thuhet ne webfaqen zyrtare. Pasi te harxhohen 500 MB, ne rast se ke kredi ne telefon, ti terhjek ato deri ne fund dhe ne momentin qe edhe kredia te harxhohet fillon te vijne sms prej 551 “CDO MINUT “mbi gjendjen e llogarise. Prandaj dua te deaktivizoj.

 • evin

  Si mund te deaktivizohet GPRS? E bej kete pyetje per arsye se jam mese e pakenqur me vala gprs, interneti eshte shume i ngadalshem dhe 5 euro ne muaj nuk mjafton edhe pse ndryshe thuhet ne webfaqen zyrtare. Pasi te harxhohen 500 MB, ne rast se ke kredi ne telefon, ti terhjek ato deri ne fund dhe ne momentin qe edhe kredia te harxhohet fillon te vijne sms prej 551 “CDO MINUT “mbi gjendjen e llogarise. Prandaj dua te deaktivizoj.

 • Dafina

  Si mund te lidhesh internetin ne vala ?

 • samir shabani

  si ta aktivizoj APN ne nokia 6700 slide

  • endri lika

   si mund te aktivizoj internet nokia 6300

 • ahmet ademi

  tungi

 • ylli

  si mund ta lidhesh internetin ne vala ne te gjitht telefonat

 • Fehmi kosumi

  Pershendetje ju lutem me tregoni se si mind te lidhem ne Gprs vala

 • gezime

  si me aktivizu 3g ne numrin vala

 • Skender

  Interneti ne vala pom ban ama 3g jo qysh duhet me aktivizu

 • Skender

  Interneti ne vala pom ban ama 3g jo qysh duhet me aktivizu iphone4s

 • bilall

  Kompania ime KOSTT- Prishtine nga Vala 900 I ka telefonat per punetoret e vet ne nje pako te ashtuquajtur XXL.Me thuani ju lutem a ka mundesi kjo pako te ngritet ne nivelin e perdorimit GPRS online .
  Nese ka mundesi athere ju duhet te na e ofroni ate mundesi.
  Ju flm ne mirekuptim .

 • Sulltan

  si mund te aktivizoj internetin ne vala mobil

Qysh me fitu smartphone OnePlus One?

Qysh me liru hapsësirë në iPhone duke optimizuar fotografitë?