Qysh me mbajtë fytyrën të pastër?

Soda e bukës krijon një pH normal të lëkurës që ndihmon për ta mbajtur fytyrën e pastër.

Përveç kësaj, cilësitë e saj antiseptike dhe anti-inflamatore ndihmojnë për problemet me aknet, pikat e zeza dhe njollat.

Ajo funksionon si një eksofoliant për të hequr nga lëkura papastërtitë e marra nga mjedisi apo të asaj vetë dhe qelizat e vdekura.

sodee

Për ta bërë gati për përdorim, përziej një lugë me sodë buke me një lugë ujë dhe përzieji që të formojnë një pastë.

Pastroje fytyrën dhe përdor pastën për të eksfoliuar lëkurën.

Në fund shpëlaje me ujë të vakët dhe thaje me peshqir.

Bëje këtë veprim dy-tri herë në javë.