Qysh me kriju zbutës për flokë?

Përbërësit:

  • 2 gota ujë
  • 1 lugë vaj argani
  • 1 lugë uthull molle
  • 1 lugë balsam flokësh.

sperkates-1

Kombinoni  përbërësit në një enë.

Masën e fituar vendoseni në një shishe me spërkatës.

Spërkatni në flokë të lagura zbutësin e krijuar dhe flokët do të krihen më lehtë.

sperkates-5