Qysh me kriju deterxhent enësh?

Përbërësit:

  • 1 gotë sodë bikarboni
  • 1 gotë sodë
  • 1 gotë kripë
  • ½ e gotës acid citrik
  • 1 lugë lëng limoni.

deterxhent-enesh

1.Kombinoni të gjithë përbërësit e thatë në një enë.

deterxhent-enesh-1

2.Shtoni pikat e limonit.

deterxhent-enesh-2

3.Përzieni masën dhe vendoseni në një gotë qelqi me kapak, dhe në qdo larje enësh në lavatriqe vendosni nga 2 lugë nga masa.

deterxhent-enesh-3