Qysh me i ditë ushqimet që përmirësojnë tretjen?

1.Soda e bikarbone me ujë të vakët.

Në një gotë me ujë të vakët shtoni gjysmë luge sodë bikarboni dhe e përzieni.

Ky kombinim me gjenerata të tëra njihet si aleat për ata me tretje jo të mirë të ushqimit, por duhet pasur kujdes të përdorni sodën farmaceutike pa alumin, të cilën mund ta blini pothuajse në të gjitha barnatoret apo në shitoret me ushqim të shëndetshëm.

Kjo recetë nuk u sugjerohet atyre që vuajnë nga të thatit në lukth.

2.Uji i vakët me limon.

Në një gotë me ujë të vakët qëroni një limon dhe e pini.

Këtë pije mund ta konsumoni si parandalim, dhe kështu të parandaloni problemet me tretjen.

3.Vaji i ullirit me limon.

Përpini një lugë vaj ulliri, të cilën sipas dëshirës mund ta përzieni me lëng limoni.

Ky ilaç ndihmon në nxitjen e tretjes dhe më së miri është ta konsumoni në mëngjes ose disa orë pas shujtës.

limonnn-vaj-ulliri

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME