Qysh me i ditë përfitimet kozmetike nga soda bikarbone?

1.Duke kombinuar shamponë tuaj që e përdorni qdo ditë me një lugë sodë bikarbone ju do të përfitoni një shampo që pastron flokët tuaj thellë e rrënjësisht.

Me këtë metodë ju gjithashtu ndihmoni në absorbimin e yndyrës së tepërt në flokë, si dhe largoni zbokthin.

soda 1

2.Për të zbardhur dhëmbët ju duhet të vendosni një sasi sodë bikarbone në brushën tuaj të dhëmbëve dhe ti fërkoni për 2-3 minuta.

Pastaj pastroni dhëmbët me pastë si zakonisht.

soda 2

3.Skrabi më i thjeshtë që mund të përgaditet në shtëpi është me sodë bikarbone dhe ujë.

Kombinoni sodën me ujë në raport 2:1, dhe masazhojeni lëkurën me këtë skrab në lëvizje rrethore.

Shpërlani me ujë të vakët.

soda 3

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME