Qofte nga Perimet

Perberesit per 2 persona:

  • 5 kunguj
  • çerek lakre e bardhe
  • 1 selino
  • 5 qepe te njoma
  • 1/2 tufe majdanoz
  • 1/2 tufe koper
  • 2 veze
  • 4-5 luge irmik (edhe me miell behet. Ne fakt une nuk kisha miell, pertova te marre dhe me erdhi ideja e mrekullueshme nga teta pertacia. Fundja dhe irmiku nje lloj mielli eshte.
  • kripe, piper i zi

Gatimi:

Grijini te tera perimet imet ne mikser. Me pas hidhini miellin/irmikun, vezet,majdanozin dhe kopren ( e grire holle), kripen dhe piperin dhe perzijeni. Beni kujdes qe brumi mos behet shume i shkrifet, te lidhet pak ndryshe zgerlaqet kur skuqet.

Skuqini dhe hajini.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME