Qebap i furrës

Përbërësit:

  • mish vici tul,
  • vaj ulliri,
  • djathe,
  • spec jeshil,
  • rigon,
  • kripe
  • piper.

qebap i furres
Gatimi:

E presim mishin ne kubik,e hedhim ne tigan e kaurdisim pak.marrim nje leter alumini,shtojme ne te mishin e kaurdisur,specat te prera ne rrathe,djathin ne kubik,i hedhim vaj ulliri rigon piper,i perziejme mire te gjitha e mbyllim letren e aluminit mire e fusim ne furre te piqen,nese fryhet letra e aluminit tregon qe eshte gati per ta nxjerre nga furra.
Ju befte mire!

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME