Nje Nescafe me te kendshme

Jam e sigurte qe shumica juaj e dine kete stil. Shume shqiptare keshtu e pergatisin neskafene dhe vertet qe behet shume me e shijshme dhe me shkume se normalja. (ne fakt normalja s’ka shkume fare :).

Eshte e thjeshte, nese e pini me qumesht se bashku me neskafene dhe sheqerin shtoni dhe nja 2 luge qumesht.

Nese e pini pa qumesht , vini uje ne vend te tij. Por sheqeri duhet sepse perndryshe nuk pergatitet dot si nje mase e trashe. Thjesht perzihen keto 3 elemente mire e mire derisa te jete krijuar nje si shrese e kremte. Me pas shtoni vetem ujin e nxehte dhe me shume qumesht nese deshironi.

Ta pini me shendet:)

Blogu privat i autores: yummania.wordpress.com

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME