Gullash i shpejtë

Përbërësit:

  • 800 gr mish viçi
  • 4 qepë
  • 4 lugë pure domatesh
  • vaj
  • piper i kuq
  • 1 lugë miell
  • 2 lugë erëza të thata
  • majdanoz
  • kripë dhe piper i zi

gulash i shpejte - receta gatimi

Gatimi
Mishi ndahet në katror pak më të vegjël dhe vihet në vaj të nxehtë që të skuqet nga të gjitha anët. E ulni temperaturën dhe shtoni qepët në tigan. I shtohet ujë dhe lihen ne zjarrë të ngadalët deri sa mishi të zbutet. Trazoni piperin e kuq, miellin me pak ujë, shtoni puren e domates, erëzat, kripën dhe piperin. Në fund shtoni majdanozin.

Ju bëftë mirë!

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME