Çokollata me Mjalte

Keto çokollata jane shume te shpejta ne pergatitje dhe shume te shijshme (eh si mund te jene çokollatat ndryshe:)

Perberesit:

Per 20-25 cope çokollata:
  • 6 luge kakao
  • 6 luge qumesht
  • 1 luge gjalpe
  • 3 luge (ose sa te doni ju) mjalte
Perzijni mire te gjitha elementet e mesiperme sa t’ju formohet nje lloj mase nga e cila mund t’e formoni çokollata ne forme topash te vegjel.
Siper mund ti lini dhe ashtu siç jane por une per vete i vura pluhur arre kokosi dhe susam te pjekur. Siper ketyre po ti shtosh dhe ca kakao pluhur, behen klas fare…Ju befshin mire!

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME