Cilat Jane Disa nga Truket me Interesante ne Google?

Me makinen kerkuese Google mund te beni disa truke interesante, dhe shumica prej tyre behen me butonin e famshem “I’m feeling lucky”.

im-feeling-lucky

1. Google Gravity

Me kete truk do te shihni logon e Google si dhe gjerat e tjera ne Google homepage duke rene ne pjesen e poshtme te shfletuesit.

8OVa7
Per ta bere kete shkoni te Google.com dhe shkruani Google Gravity me pas klikoni butonin I’m Feeling Lucky.

2. Epic Google

Deshironi ta beni madhesine e fontit shume te madh ne Google homepage? Shkoni Google.com,shkruani Epic Google dhe klikoni butonin I’m Feeling Lucky.

3. Weenie Google

Kjo eshte e kunderta e Epic Google. Shkoni te Google.com, shkruani Weenie Google dhe klikoni butonin I’m Feeling Lucky.

4. Elgoog

Google homepage e shkruar mbrapsht (Google Mirror). Shkoni te Google.com dhe shkruani Elgoog me pas klikoni butonin I’m Feeling Lucky.

5. Gjeje Chuck Norrisin

  • Shkoni Google.com
  • Shkruani “find Chak Noris”
  • Klikoni butonin I’m Feeling Lucky
6HNEN

6. Google Hacker

Per te pare versionin e ‘hackuar’ te Google:

  • Shkoni te Google.com
  • Shkruani Google Hacker dhe klikoni butonin I’m Feeling Lucky.
887Tm

7. Luaj PacMan ne Google

pac man
  • Shkoni te http://www.google.com/pacman/
  • Nese deshironi te luani PacMan vet, klikoni butonin Insert Coin qe eshte afer Google Search, por nese deshironi te luani multiplayer klikoni dy here butonin Insert Coin.
  • Per lojen ne multiplayer: Shigjetat dhe tastet A,S,D,W.

8. Do a Barrel Roll

Shkoni te Google.com dhe kerkoni “Do a Barrel Roll” .

9. Tilt

Ky eshte i ngjajshem sikurse “Do a Barrel Roll”. Shkoni ne Google dhe kerkoni “tilt”.