Chimichanga cheesecake me luleshtrydhe

Përbërësit:

Për chimichangat:

15 (20 cm) tortilla me miell të butë
225 gram krem djathi
2 lugë gjelle salcë kosi
1 lugë gjelle sheqer
1 lugë çaji esktrakt vanilje
3/4 e enës me luleshtrydhe të prera
vaj nga perimet

Për mbushjen:

1 lugë gjelle cinnamon
filxhan sheqer

Për shërbim:

1 filxhan me feta luleshtrydhe

chimichanga cheescake me luleshtrydhe

     Përzieni kremën e djathit, salcën e kosit, 1 lugë sheqer gjelle dhe ekstrakt vanilje.
Vendosni në enën me luleshtrydhe të freskëta.
Ndani përzierjen në mënyrë të barabartë 6 tortilla.
     Mbledhni tortillat drejt qendrës dhe pastaj rrokulliseni tortillat si një burrito (të siguruar me një rrëmojse).
Kombinoni filxhan sheqer 1 lugë gjelle me cinnamon një tas cekët dhe të lënë mënjanë.
Vëni një pjatë të madhe me letër.
një tigan vendosni vaj të perimeve dhe ngrohni pllakën deri sa të arrin 180ºc.
Skuqni chimichangat deri sa të arrijnë ngjyrë të artë, rreth 2-3 minuta dhe rrokullisni sipas nevojës
Vendosni chimichangat peshqir prej letre në një pjatë të thahen për një minutë, pastaj rrokulliset ato në cinammon dhe sheqer.
Mos harroni të heqni të gjitha rrëmojset nga chimichangat.

Ju bëftë mirë!

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME