Uncategorized

Qysh me i regjistru trasnferet për banka tjera në Kosovë?

Për të realizuar një transfer për klientët që kanë llogari në njërën nga bankat tjera në Kosovë, duhet të përzgjidhni opsionin transfer vendor dhe pastaj klikoni në opsionin vazhdo: Sikurse tek transferet tjera edhe këtu e keni mundësinë e përzgjedhjes së opsionit: Pagesë e vetme – e cila përdoret për regjistrimin e një transferi të …

Qysh me i regjistru trasnferet për banka tjera në Kosovë? Read More »

Qysh me realizu transfer brenda Bankës Ekonomike?

Transferet brenda klientëve të Bankës Ekonomike realizohen duke zgjedhur opsionin: Transfer BEK Tek fusha Llogaria/IBAN janë të paravendosura prefiksi: XK0514 Kodi XK05 është kodi ndërkombëtar i llogarive bankare të Kosovës, ndërsa kodi 14 është kodi i të gjitha llogarive bankare të Bankës Ekonomike, dhe si e tillë, shifrat XK0514 mbesin çdo herë të parashkruara tek …

Qysh me realizu transfer brenda Bankës Ekonomike? Read More »

Qysh me përgaditë sallatë frutash me akullore?

Përbërësit: Akullore me shije të ndryshme Krem i rrahur Pemë të ndryshme Sheqer Lëng limoni Priten pemët në katrorë, apo forma sipas dëshirës. Pemëve u shtohet lëng limoni dhe sheqer. Përzihen pemët dhe vendosen nga 2 lugë në enët apo gotat që dëshirojmë ti shërbejmë dhe mbi pemë shtohet akullorja. Zbukurojmë me krem të rrahur …

Qysh me përgaditë sallatë frutash me akullore? Read More »

Qysh me parandalu djersitjen në temperatura të larta?

1.Natën djersitemi më së paku, kështu që përbërësit aktivë të deodorantëve depërtojnë më shumë në poret e lëkurës dhe bllokojnë erën e pakëndshme në mëngjes. Prandaj, është e dëshirueshme që para fjetjes të aplikoni deodorant, dhe po ashtu të riaplikohet në mëngjes pas dushit. 2.Kafja dhe erëzat e forta mund të stimulojnë edhe më shumë …

Qysh me parandalu djersitjen në temperatura të larta? Read More »

Qysh me kalu kohën kur udhëtoni në vend të largët?

1.Shkarkoni filma në llaptop, iPad apo iPhone-in tuaj, dhe sigurohuni që të keni kufje me vete. 2.Mundohuni që të mësoni gjuhën apo disa fjalë kryesore që ju duhen për komunikim në vendin në të cilin po shkoni. 3.Mënyra më e mirë për kalimin e kohës gjatë udhëtimin është të flini. 4.Filloni bisedë me dikë në …

Qysh me kalu kohën kur udhëtoni në vend të largët? Read More »

Qysh me përgaditë vezë të mbushura?

Përbërësit: 5 vezë 100 gram proshutë 1 pashtetë pule Gjalpë Majonezë Mustardë Majdanoz Kripë. Vezët zihen 10 minuta, qërohen dhe priten për së gjati përgjysmë. Largohen të verdhat e vezëve, shtypen dhe përzihen me proshutën e grirë imët, pashtëtën, pak margarinë. Shtohet edhe majonezi dhe mustarda. Me këtë masë mbushen të bardhat e vezëve në …

Qysh me përgaditë vezë të mbushura? Read More »

Qysh me humbë peshë pa ushtrime?

1.Konsumoni kafe në sasi të konsiderueshme, pasi që kafeina rrit përqindjen në të cilën humbni kalori. 2.Nëse bëni pak orë gjumë ngadalësohet metabolizmi, prandaj duhet të flini 7-9 orë. 3.Lani enët, pastroni me fshesë elektrike dhe përgaditni ushqimin vetë pasi që për të kryer këto punë nevojitet energji, duke dërguar në humbjen e kalorive. 4.Praktikoni …

Qysh me humbë peshë pa ushtrime? Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME