udhëtime

Qysh me kriju plane të suksesshme udhëtimi? x

Udhëtimi është forma më e mirë për të kaluar kohën e lirë me shoqërinë apo familjen. Shumica udhëtojnë dhe shkojnë në pushime për tu larguar nga rutina e përditshmërisë. 1.Për të vendosur vendin së pari shikoni se si do të jetë moti, cilat janë eventet e tanishme. 2.Mos harroni të rezervoni hotelin apo shtëpinë private …

Qysh me kriju plane të suksesshme udhëtimi? x Read More »

Qysh me u përgaditë për vikend jashtë vendit? x

Nëse keni vendosur të dilni jashtë vendit për vikend, atëherë është shumë e përshtatshme të përgaditeni më herët, për shkak të kohës së shkurtër që do të mund të kaloni atje. 1.Nëse akomodimi nuk është i zgjedhur e konfirmuar, atëherë vikendi juaj mund të ju shkoj huq duke u munduar të gjeni vendin e duhur. …

Qysh me u përgaditë për vikend jashtë vendit? x Read More »

Qysh me i ditë vendet më të bukura për ti kaluar festat e fundvitit? x

Në qoftë se ende nuk e keni menduar se ku të shkoni, kjo varësisht dhe kursimeve tuaja, ju propozojmë 3 vendet më të bukura ku mund të kaloni festat e fundvitit. 1.Londra, e cila përveq që është një vend tejet i bukur ka edhe një aromë nëpër rrugë që të lë mbresa të jashtëzakonshme. 2.Australia …

Qysh me i ditë vendet më të bukura për ti kaluar festat e fundvitit? x Read More »

Qysh me i ditë vendet më të famshme për turizëm mjekësor? x

1.Hungari  Prej kohësh destinacion i preferuar i gjermanëve dhe austriakëve për shërbimet dentare, Hungaria po fiton terren dhe ndër vendet e tjera. Nëse për një ndërhyrje kirurgjikale në rastin e kancerit të gojës, në një prej këtyre vendeve duhen 30 mijë dollarë, në Hungari mund të mbarosh pune me gjashtë mijë dollarë. Një qytet që …

Qysh me i ditë vendet më të famshme për turizëm mjekësor? x Read More »

Qysh me i shmangë incidentet gjatë udhëtimit? x

1.Për të parandaluar, mbi të gjitha, pickimet e bezdisshme të insekteve. Nëse insekti ju ka pickuar dhe dëshironi të kuroni vendin e pickimit me diçka natyrale, mund të fërkoni vendin e pickuar me diçka të thartë (limoni) ose ta fërkoni me borzilok. Në rastin e një takimi të padëshiruar me një iriq deti, duhet të nxirrni gjembat …

Qysh me i shmangë incidentet gjatë udhëtimit? x Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME