shtëpiake

Qysh Me u Rujt nga Sulmi i Peshkaqenit Gjate Notit?

Edhe peshkaqenet me famekeq nuk jane aq te rrezikshem sa sygjerojne imazhet e frikshme publike. Me pak se 100 sulme te peshkaqeneve raportohen cdo vit anembane botes, dhe shumica e tyre nuk jane fatale. Disa peshkaqene mund te duken te rrezikshem por kurre nuk eshte bere e ditur qe ata sulmojne njeriun, dhe shumica prej …

Qysh Me u Rujt nga Sulmi i Peshkaqenit Gjate Notit? Read More »

Qysh Me u Kujdes per Lekuren pas Pickimit te Mushkonjave?

Mickonjat jane insekte te merzitshme ne cdo aspekt, e sidomos kur te pickojne edhe lene mbrapa tyre ca helm qe e inicion nje proces luftimi ne mes rruzave te bardha te gjakut tone kunder atij helmi. Kjo rezulton ne kruarjen dhe iritimin e lekures, mirepo ka menyra te ndryshme te evitimit. Perveq produkteve te ndryshme …

Qysh Me u Kujdes per Lekuren pas Pickimit te Mushkonjave? Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME