Sport

Qysh me i ditë pijet që ndihmojnë sportistët?

Lëngu i turshive është i preferuari i sportistëve, ndonëse prej kohësh ekspertët nuk i njihnin mirë vlerat e tij. Deri pak kohë më parë, ekspertët supozonin që lëngu i turshisë ndihmonte me ngërçet dhe dhimbjet e muskujve. Rezultoi që ata kishin të drejtë. Gjeni më poshtë vlerat shëndetësore të lëngut të turshisë. Qetëson muskujt Një …

Qysh me i ditë pijet që ndihmojnë sportistët? Read More »

Qysh me i ndihmu fëmijët gjatë lojës së tenisit?

Si prindër ndikoni në përvojën e fëmijës suaj në tenis nëpërmjet reagimeve që shfaqni dhe mundësive që ofrohen për fëmijën tuaj. Është e vështirë të dini se çfarë reagime të bëni, cilat veprime janë veprimet e “drejta” dhe si të mbështetni më mirë fëmijën tuaj. Më poshtë janë disa këshilla për të ndihmuar përfshirjen tuaj …

Qysh me i ndihmu fëmijët gjatë lojës së tenisit? Read More »

Qysh me shiku Baku 2015?

RTK dhe Tring Media kanë të drejtat televizive për territorin e Kosovës dhe Shqipërisë. Derisa kjo e dyta shfrytëzon dy kanale satelitore për të mbuluar ngjarjet më të rëndësishme, transmetimet në RTK janë aq minimale sa që nganjëherë mund të humbisni edhe paraqitjet e garuesve tonë. Por, alternativa ekziston në YouTube. Në kanalin zyrtar të …

Qysh me shiku Baku 2015? Read More »

Qysh me forcu barkun dhe vithet me ushtrime të thjeshta?

Këto ushtrime janë shpikur për t’i bërë më të forta vithet tuaja, për t’u dhënë formë kërdhokullave, për t’i bërë më të fuqishëm muskujt e barkut dhe të shpinës, si dhe do t’ju ndihmojnë të hiqni qafe barkun e lëshuar.   Shkurt, këto ushtrime do të eliminojnë zonat problematike, të cilat ju pengojnë që sërish …

Qysh me forcu barkun dhe vithet me ushtrime të thjeshta? Read More »

Qysh me i vendos oraret e ndeshjeve të botërorit Brazil 2014 në kalendar të telefonit?

Kupa botërore e futbollit Brazil 2014 fillon me 13 Qershor. Ka shumë ndeshje që zhvillohen në fazën e grupeve andaj është vështirë t’i mbani në mend oraret e të gjitha ndeshjeve. Varësisht se çfarë telefoni përdorni, ka mënyra të ndryshme që t’i vendosni oraret e ndeshjeve në kalendarin e telefonit tuaj. Android: Klikoni mbi këtë …

Qysh me i vendos oraret e ndeshjeve të botërorit Brazil 2014 në kalendar të telefonit? Read More »

Qysh me u bo olimpik?

Hapi 1 Vlerësoni fizikun tuaj, pesha është më e rëndësishme se me qfarë ushtrime duhet t’ia nisni. Hapi 2 Zgjedhni sportin tuaj, është e preferueshme që të filloni me vrapim. Hapi 3 Filloni të praktikoni çdo ditë, koha e paradites është më e përshtatshme sepse nuk jeni të ngarkuar. Hapi 4 Merrni një trajner, do t’ju …

Qysh me u bo olimpik? Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME