Fitnes

Qysh me i ditë disa mënyra të pazakonshme për humbje peshe?

Problemi krijohet në domenin konkret, ashtu që disa ekspertë sugjerojnë për hedhjen e karbo-hidrateve, disa të tjerë sugjerojnë marrjen e tyre. Ekzistojnë trika të pazakonshëm të cilët do t’iu ndihmojnë, thonë disa ekspertë, në luftën kundër kilogramëve të tepërt. 1.Së pari, “armatosuni” me mollë, pepermint, dhe kur të arrijnë edhe pjeshkat,  pasi disa studimet tregojnë …

Qysh me i ditë disa mënyra të pazakonshme për humbje peshe? Read More »

Qysh me i ditë rregullat e ushqimit për mëngjes?

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni: Studimet kanë treguar se ngrënia e mëngjesit ndihmon në përshpejtimin e metabolizmit, prandaj sigurohuni që të hani 30-60 minuta pasi …

Qysh me i ditë rregullat e ushqimit për mëngjes? Read More »

Qysh me i ditë ushqimet ideale para dhe pas ushtrimeve?

Ajo çka hamë para dhe pas treningut ka ndikim të madh në atë se si do të jenë rezultatet e ushtrimeve, pohon trajneri i kondicionit Juan Carlos Simo. Ai konsideron që shumica e ushtruesve gabojnë sepse me shprehitë e këqija ushqyese reduktojnë dobinë e ushtrimeve në figurë dhe formë, për ç’arsye humbin motivimin dhe ndalen …

Qysh me i ditë ushqimet ideale para dhe pas ushtrimeve? Read More »

Qysh me i ditë ushqimet që ndalojnë humbjen e peshës?

Mish i kuq Ju ndoshta mund të keni qëllime të mira për të rritur konsumin e proteinave dhe duke mbajtur mënyrën e të ushqyerit me karbohidrate të ulëta, por nëqoftëse ju merrni proteina nga burime të gabuara, atëherë kjo mund të shkaktojë rritjen e dhjamit në zonën e barkut. Mundohuni t’i përmbaheni proteinave si mish …

Qysh me i ditë ushqimet që ndalojnë humbjen e peshës? Read More »

Qysh me pastru organizmin për 48 orë?

Programi do t’ju ndihmojë të pastroni organet si mëlçia, veshkat, mushkëritë dhe zorrët. E shtunë Mëngjesi: ujë të ngrohtë, një 1 filxhan me tërshërë dhe një lugë fara liri, 250ml kos grek ose çaj jeshil, gjysmë filxhan boronica të freskëta, 200 ml qumësht bajameje apo kos dietik. Dreka: 250 ml ujë, sallatë 2 filxhanë (domate, sallatë jeshile, …

Qysh me pastru organizmin për 48 orë? Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME