Ushqim i Shpejtë

Qysh me përgaditë gjalpë bajamesh?

Përbërësit: 2 gota bajame 1 lugë caji vaj 1 lugë mjaltë (opcionale) 1.Lëshoni furrën në 180 gradë dhe lyjeni me vaj. 2.Vendosni letër për pjekje në tepsi dhe shtoni bajamet. Pas 7-8 minutash largoni tepsinë nga furra. 3.Në mikser vendosni bajamet e pjekura, pak kripë, dhe mjaltën nëse dëshironi. 4.Aktivizoni mikserin dhe pas disa minutash …

Qysh me përgaditë gjalpë bajamesh? Read More »

Tost Francez

Buka dhe vezet jane perberesit kryesore, por ka edhe disa perberes te tjere qe mund te shtohen, mirepo perberesit me te zakonshem jane qumeshti dhe sheqeri. Perberesit (per 4 persona) : – 12 rriska buke. Do te ishte mire te jete buke ‘bajat’ sepse do ta thithte perzierjen me mire – 6 veze – 3/4 …

Tost Francez Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME