Tradicionale

Hallve

              Perberesit: 1 1/2 filxhane caji uje, 1 1/2 filxhane caji sheqer, 1 pako gjalpe 125 gr, 2 filxhane caji me miell, sipas deshires: arra, stika pishe, bajame, rrush te thate, etj… Gatimi: Ne nje tenxhere, veme te pergatisim sherbetin me ujin dhe sheqerin ne zjarr te embel. Nderkohe, …

Hallve Read More »

Turli Tava

Një nga gjellët që shkon mirë me ditët e nxehta të verës, si këto që po kalojmë, është turlia. E lehtë, e shijshme dhe e thjeshtë për t’u gatitur. Kam përdorur disa receta turlie por më e mira më duket kjo që po paraqes, sekreti i së cilës qëndron tek koha e tejzgjatur e gatimit. …

Turli Tava Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME