Tradicionale

Bakllave

Përbërësit: 2 vezë të plota e 3 të verdha vezësh, 1 gotë vaj e 1 qumësht, afro 600 gr miell të situr dhe të përzier me1 pluhur paste, 700 gr niseshte, 1/2 kg arra të grimcuara ose të bluara, 1/2 kg gjalpë. Sherbeti: 2 kg sheqer, 1 lit ujë, lëngu i ½ limonit, 1 sheqer …

Bakllave Read More »

Byrek me Presh

Byreku eshte nje nga sportet me popullore shqiptare. Byreket i gatuan i gjithe Ballkani, edhe pse origjinen e ka ne Turqi. Gjyshet jane shume krijuese dhe kane shpikur byreke me permbajtje nga me te ndryshmet: me salce domate, me spinaq, me gjize e veze, me mish pule, me laker turshi. Me poshte jepet receta e …

Byrek me Presh Read More »

Gurabija 5 Lekshe

                Perberesit: 400 gr gjalpe ose margarine ne temperature ambienti, 9 ose 10 luge sheqer, 3 filxhane niseshte, esence vaniljeje, 2 filxhane miell, 1/2 filxhan sheqer pluhur. Gatimi: Ne nje tas te bollshem, rrahim gjalpin apo margarinen e bute me sheqerin pluhur dhe sheqerin normal. Shtojme dale ngadale …

Gurabija 5 Lekshe Read More »

Pistil me Kumbulla

Pistili eshte nje mase xhelatinoze e cila pregatitet me kumbulla shume te pjekurdhe perdoret per tava te ndryshme sidomos ato te pregatitura ne krahinen eElbasanit. Kumbullat pastrohen nga berthamat, zihen pak derisa te shperbehen dhe lengu te trashet (rreth 20 minuta). Me pas hapen ne tave ne formen e nje pete dhe thahen ne diell. Gjate perdorimit te pistilit neper …

Pistil me Kumbulla Read More »

Paqë

              Perberesit per brumin e paqes: 3 Veze 3 luge ( gjelle ) Kos 3 luge ( gjelle) Vaj 1 aditiv per Brume ( peciv ) Miell – ( Ne baze te nevojes ) Kripe 1 kg Nisheste Gatimi i brumit: Te gjithe perberesit se bashku i perziejme me misker, pasi qe masa te …

Paqë Read More »

Fli Kosovare

              Perberesit: 1 kg miell, 3-4 gota uje, kripe 200 gr gjalpe, 2 filxhana caji ajke, 3 luge vaj Gatimi: Në një enë hidhet miell, kripë, ujë i ftohtë dhe përzihen në një brumë të hollë si për petulla. Në një enë tjetër shkrihet gjalpë, ajkë, vaj dhe qumësht, …

Fli Kosovare Read More »

Hithenik

                Perberesit: 1  kg fletë hithrash, miell misri dhe miell gruri, 1 qese bakin, 3 veze, 100 g yndyrë,, 200 g djathë ose mazë. Gatimi: Fletët e hithrave përvëlohen me ujë të valë, kullohen dhe prehen. Hithrave të përgatitur në këtë mënyrë i shtohen përbërësit të tjerë, përzihen …

Hithenik Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME