Tradicionale

Qebap i furrës

Përbërësit: mish vici tul, vaj ulliri, djathe, spec jeshil, rigon, kripe piper. Gatimi: E presim mishin ne kubik,e hedhim ne tigan e kaurdisim pak.marrim nje leter alumini,shtojme ne te mishin e kaurdisur,specat te prera ne rrathe,djathin ne kubik,i hedhim vaj ulliri rigon piper,i perziejme mire te gjitha e mbyllim letren e aluminit mire e fusim …

Qebap i furrës Read More »

Tavë dheu tiranse

Përbërësit: 300g gjize, 250g mish ose melci, 3 domate,2 speca, 150g vaj ulliri, 3 thelbinj hudhra,spec i kuq 2 kokrra qepe dhe kripe Gatimi: Marim nje tigan hedhim vajin, hedhim mbrenda ne tigan mishin qepen trazohen,,me pas hedhim domatet e grira, hudrat, specin e kuq,i trazojm dhe i lejme per 20 min derisa te ziejn …

Tavë dheu tiranse Read More »

Lakror

Perberesit per 4 persona:  1/2 kg petë të gatshme  1 kokë lakër turshi  djathë  150 gr oriz i zier  vaj, kripë dhe piper i zi. Gatime: Lakrës ia heqim koçanin dhe e presim në copë të imëta. Në tiganin në zjarr hedhim vaj dhe në të e skuqim lakrën e prerë. Grijmë piper të zi, …

Lakror Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME