Skarë

Levrek në skarë

Përbërësit: ▪ 4 levrek ▪ Perime skare (kunguj, patëllxhana) ▪ Vaj ▪ Kripë ▪ Piper Përgatitja: Presim levrekun në fileto, e marinojmë me vaj, kripë, piper dhe e vendosim në skarë. Edhe me perimet veprojmë në të njëjtën procedurë. Pasi ta kthejmë levrekun në anën tjetër të skuqet vendosim perimet. Dekorojmë si në foto.

Qebapa Bosnje

Perberesit: 600 gr mish i grirë qengji 1 kokë qepë 1 lugë erëza të përziera 2 thelpinj hudhër vaj, kripë dhe piper i zi. Gatimi: E grijmë qepën dhe e hedhim në enën e thellë me mishin e grirë. Hedhim erëza të përziera, kripë dhe grijmë piper të zi. I shtypim thelpinjtë e hudhrës dhe …

Qebapa Bosnje Read More »

Qofte te Veshura me Susam

Perberesit: 500 g mish të bluar (i përzier) 50 g thërrime buke 50 g djathë një lugë salcë kosi hudhër në granula një lugë çaji mustardë 1 ve, majdanoz erëza piper arrëmyshk 150 g susam gjalpë qepë Gatimi: Thyejeni vezën në mishin e bluar, shtoni thërrime buke, pluhur djathi, salcë kosi, majdanoz, hudhër në granula, …

Qofte te Veshura me Susam Read More »

Qebapa Turke

Perberesit: 1 lugë kafeje fara të kopërit, 1 thelb hudhre 400 gr mish të bluar (grirë) të gjelit të detit 2 lugë gjelle origano të freskët, borzilok ose trumzë (thyme) 1 limon të madh Kripë dhe piper të zi të bluar freskët 2 feta të trasha të bukës së bardhë, pa kore, prej në kube …

Qebapa Turke Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME