Sallata

Sallatë me Rrepa

Përbërësit per 500 gr rrepa duhen:  vaj 3-4 lugë,  uthull 2 lugë  pak majdanoz  kripë  sipas dëshirës dhe mundësisë shtohet edhe salcë kosi. Gatimi: Kjo sallatë përdoret më tepër në stinën e dimrit, sepse rrepat janë më të shijshme dhe më të lëngshme. Pasi u hiqet lëvorja dhe lahen mirë, ata grihen në rende, u …

Sallatë me Rrepa Read More »

Sallate me Patate

                              Perberesit per 4-5 persona: patate 1 kg, vaj 4-5 lugë gjelle, uthull 3 lugë, qepë 1 kokërr e madhe, kripë, piper i zi, pak majdanoz.   Gatimi: Për këtë sallatë zakonisht përdoren patate të vogla, të cilat bëjnë shumë firo …

Sallate me Patate Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME