Sallata

Sallatë Ruse

Perberesit per 1 kg sallate: 4-5 kokrra patate mesatare, 5-6 karrota mesatare, 1 kavanoz turshi, 2 filxhanë kafeje fasule, 1 filxhan kafeje ullinj, 1 kokërr panxhare për zbukurim, 1 kokërr limon, 2 kokrra veze(një për majonezë, një për zbukurim), 1/2 fil- xhan çaji vaj kripë, majdanoz, 1-2 copë gogozhare për zbukurim. Gatimi: Karotat pastrohen, lahen dhe …

Sallatë Ruse Read More »

Sallatë me Oriz

Perberesit:  200 gr oriz  200 gr sallam  200 gr kastravecë turshi  3 vezë të ziera  200 gr majonezë  200 ml shtalpë  kripë dhe piper i zi. Gatimi: Në një enë të madhe e të thellë e vëmë orizin e zier. Kastravecët i presim në kube të vogla dhe i shtojmë në enë. Në kube e …

Sallatë me Oriz Read More »

Sallatë e Gjelbër

Perberesit per 500g sallate: 3-4 lugë gjelle vaj, uthull 2 lugë gjelle, kopër 4-5 fije, qepë 2-3 copë kripë Gatimi: Sallata e larë pritet 10-15 minuta para ngrënies, sepse në rast të kundërt ajo vyshket dhe humbet pamjen e saj të freskët. Sallata pritet në fije të holla, në këtë mënyrë bëhet më e bukur …

Sallatë e Gjelbër Read More »

Speca me Djathë

Perberesit:  4 speca të gjelbër  100 gr djathë  2 copë salsiçe të tymosura  2 thelpinj hudhër  2 copë djathë i shkrirë  kripë dhe piper i zi. Gatimi: Në një enë të madhe e të thellë e grijmë djathin dhe e shtojmë djathin e shkrirë. Salsiçet i presim në kube dhe i shtojmë në enë. E …

Speca me Djathë Read More »

Sallatë me Makarona

Perberesit per 6 persona: Për sallatën:  240 gr. makarona kërmilli  1 /4 filxhan çaji ullinj të prerë më katërsh  1/2 filxhan çaji kastravec të prerë në kubikë  1 domate mesatare të prerë në kubikë të mëdhenj  1/4 filxhan çaji qepë të njoma të prera hollë  2 lugë kafeje rigon  1/4 filxhan çaji majdanoz të prerë …

Sallatë me Makarona Read More »

Domate me Shparg

Perberesit: shparg koka e marules tre domate me te medha vaj ulliri uthull kripe Gatimi: Shpargun zieni dhe pastaj copëtojeni. Marulen dhe domatet i ngrini dhe pastaj shtoni vaj ulliri, uthull dhe kripë. Sallatën mund ta lini një kohë të ftohet në frigorifer, ashtu që të jetë më e freskët.

Sallate me Patellxhane

Përbërësit për 4 persona:  2 qepë të bardha për porcion  patëllxhanë të mëdha  2 thelpinj hudhre  20 ml verë e bardhë  30 ml uthull  4 lugë vaj ulliri  gjysmë speci i gjelbër  gjethe mente  kripë, piper Gatimi: Qëroni qepët dhe pritini në formë unaze gjysmë cm e trashë. Futi qepët për 15 min në një …

Sallate me Patellxhane Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME