Sallata

Bëni glazurë si në ëmbëltore: Qe se si duhet ta shkrini çokollatën!

Çokollata e shkrirë është shtojcë e përsosur për akullore, tortë dhe ëmbëlsira Nëse nuk dëshironi të blini glazurë të gatshme, kjo është mënyra se si ta bëni vetë pa u lodhur shumë, transmeton Qysh Me Kjo video do t’ju bindë që menjëherë të shkoni te shporeti, ndërsa më vonë edhe gishtat do t’i lëpini! Përbërësit: …

Bëni glazurë si në ëmbëltore: Qe se si duhet ta shkrini çokollatën! Read More »

Përgatiten për 15 minuta: Biskota të shijshme me çokollatë

Përbërësit: – 240g çokollatë për gatim – 4 lugë gjelle gjalpë – 2/3 gotës miell – ½ lugë çaji pluhur për gatim – ½ lugë çaji kripë – 2 vezë – ¾ gotës sheqer – 1 lugë çaji sheqer vanilje – 150g çokollatë e copëtuar Përgatitje: – Fillimisht lëreni furrën të nxehet në 180 gradë …

Përgatiten për 15 minuta: Biskota të shijshme me çokollatë Read More »

Receta e vjetër për Rahat-llokume: Gatuhen për 15 minuta!

Është shumë e lehtë të përgatitet ky desert i vjetër të cilin gjyshet tona e kanë adhuruar Nuk ka asgjë më bukur se rahat-llokumi shtëpiak i cili shkrihet në gojë, transmeton Qysh Me Nevojiten: – 380 ml ujë;– 300 g sheqer;– 250 ml lëng portokalli;– 140 g nisheste;– 3 lugë lëng limoni, për t’i qitur …

Receta e vjetër për Rahat-llokume: Gatuhen për 15 minuta! Read More »

Bakllava të këtillë akoma nuk keni provuar: Shijen e saj të mrekullueshme një kohë të gjatë do ta mbani në mend!

Po ju prezantojmë recetën fenomenale dhe paksa ndryshe për ëmbëlsirën e pëlqyer turke Përbërësit: – petë për bakllava,– 1,5 kg mollë,– 4 vezë,– 20 dkg sheqer,– 2 dcl jogurt,– 1 dcl vaj,– 1 qese pluhur për ëmbëlsira,– 1 sheqer vaniljeje,– 1 limon. Përgatitja: • Përzieni vezët dhe sheqerin që të përftoni tretje shkumuese. • Shtoni …

Bakllava të këtillë akoma nuk keni provuar: Shijen e saj të mrekullueshme një kohë të gjatë do ta mbani në mend! Read More »

Noiset torta – deserti më i brishtë: Kombinimi më i mirë i lajthive dhe ajkës së ëmbël!

Nëse prisni t’ju vijnë shumë mysafirë, bëni masë të dyfishtë Përbërësit për kore: – 8 të bardhë të vezëve;– 6 lugë sheqer;– 3 lugë kakao;– 200 g lajthi. Për fill: – 1 litër e gjysmë qumësht;– 8 të verdhë të vezëve;– 3 lugë miell;– 8 lugë sheqer;– gjysmë litri ajkë të ëmbël;– 1 qese xhelatinë;– …

Noiset torta – deserti më i brishtë: Kombinimi më i mirë i lajthive dhe ajkës së ëmbël! Read More »

Tortë e shijshme dhe e shpejtë me çokollatë të bardhë dhe dredhëza

Kjo tortë përgatitet shpejt dhe nuk piqet, por është shumë e shijshme Përbërësit: – 6 të verdhë të vezëve,– 250 g sheqer,– 250 g dredhëza,– 750 ml ajkë të ëmbël,– 250 g çokollatë të bardhë. Përgatitja: Tundni të verdhët e vezëve dhe sheqerin dhe kur përbërja të bëhet shkumëzuese, zieni në avull. Përzieni derisa të …

Tortë e shijshme dhe e shpejtë me çokollatë të bardhë dhe dredhëza Read More »

Tortë shumë e thjeshtë dhe e gatshme për vetëm dhjetë minuta: Më shpejt do ta gatuash, sesa të shkosh në dyqan për ta blerë!

Do t’ju kënaqë kur ta provoni. Është edhe e ëmbël, edhe e shijshme… Këtë recetë po e japim vetëm për ato amvisa të cilat arrijnë t’i bëjnë bash të gjitha në kohë, por që dëshirojnë të gatuajnë tortë në shtëpi, transmeton Qysh Me Përbërësit e nevojshëm: 250 g hallvë 250 g krem të rrahur (“shllag”) …

Tortë shumë e thjeshtë dhe e gatshme për vetëm dhjetë minuta: Më shpejt do ta gatuash, sesa të shkosh në dyqan për ta blerë! Read More »

Recetë origjinale për mbretëreshën e sofrës së festës së Bajramit – bakllavanë

Bajrami është i paimagjinueshëm pa bakllava. Meqenëse është festa e Fitër-Bajramit, po ju sjellin njërin ndër recetat më të mira të cilat ekzistojnë. Përbërësit: petë të gatshme (jufka) për bakllava (1 kg) 900 g arra të bluara 100 g arra të bluara trashë 150 g sheqer 250 g gjalpë 100 ml vaj Sherbeti: 1 kg …

Recetë origjinale për mbretëreshën e sofrës së festës së Bajramit – bakllavanë Read More »

Ëmbëlsirë me lajthi: Recetë e shpejtë në çastin e fundit!

Ëmbëlsira kremoze e cila do t’i kënaqë të gjitha shqisat tuaja Përbërësit: – 5 vezë,– 100 g sheqer,– 40 g kakao pluhur,– 2 lugë miell,– pak kripë,– erëza (kanellë, arra muskati),– gjalpë për lyerje të tepsisë. Për fill: – 250 ml ajkë të ëmbël,– 100 g çokollatë të zezë,– aromë vaniljeje. Për glazurë: – 100 …

Ëmbëlsirë me lajthi: Recetë e shpejtë në çastin e fundit! Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME