Pije

Qysh me përgaditë koktej Gipsy Groove?

Përbërësit: 30 ml Baileys 30 ml Kahlua 10 gram Red Neto 10 gram Blue Neto 10 gram Orange Neto. Në gotë për servim shtohen 30 ml Baileys, dhe me kujdes shtohen 30 ml Kahlua mbi. Dekorohet me tri ngjyrat e ndryshme. -Recetë e marrur nga Morena Bar 1996-

Qysh me përgaditë koktej Oreo Bomb?

Përbërësit: 30 ml Baileys 30 ml Disaronno 4 copa Oreo Pak qumësht Akullore vanillë. Përzihen të gjithë përbërësit së bashku derisa të bëhet një masë e vetme. Servohet në gotë dhe dekorohet me kremë të rrahur dhe 1 copë Oreo. -Recetë nga Morena Bar 1996-  

Qysh me përgaditë pije për largimin e toksinave?

Përbërësit: 1 lugë lëng nga limoni i gjelbërt 5-6 fleta menteje 1 lugë sheqer 4-5 copa trangulli 1 gotë ujë tonik. 1.Kombinoni në një gotë për përzierje lëngun e limonit, sheqerin, dhe ujin tonik. Përzieni mirë derisa të tretet sheqeri. 2.Shtoni në gotë fletat e mentes dhe copat e trangujve. 3.Përzieni edhe një herë dhe …

Qysh me përgaditë pije për largimin e toksinave? Read More »

Qysh me përgaditë Smoothie me ananas?

Përbërësit: -1 grusht sallatë jeshile -1 banane -1 portokall -1 filxhan ananas -1 grusht boronicë -Ujë Pastrohet sallata jeshile dhe vendoset në blinder. Shtohen pemët dhe ujë sipas dëshirës. Përzihet derisa të bëhet masa e butë dhe servohet në gotë të gjatë.

Qysh me përgaditë Smoothie me kafe?

Përbërësit: ▪ 30 ml kafe të ftohtë të fortë apo 1 espresso të ftohtë ▪ 200 ml qumësht ▪ 3 kupa akullore na vanilja ▪ 2 katrorka akull ▪ 1 keks çokollate ▪ krem apo thërrmija çokollate Përgatitja: Qumështi dhe kafeja vendosen në blinder. Shtohet 2 kupa akullore dhe akulli, përzihet masa derisa të bashkohet. Pasi të jetë fituar përbërje e …

Qysh me përgaditë Smoothie me kafe? Read More »

Qysh me përgaditë Smoothie me shije tropikale?

Përbërësit: -2 filxhan me perime të pranverës -1 avokado -1/2 filxhan lëng limoni -1 filxhan mango -1 filxhan papaja -1/4 filxhan me fara kungulli. Përgaditja: Vendosim të gjithë përbërësit në gotën e madhe të Nutribullet dhe shtojmë pak ujë. Presim disa sekonda dhe më pas e servojmë në gota të vogla.6

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME