Pije

Qysh me përgaditë kafe irlandeze?

Përbërësit: 5 filxhana nescafe 1 gotë ajkë 4-5 gota likeri whiskey Sheqer. Së pari tundet ajka dhe përgaditet kafeja. Në gota hidhet whiskey i nxehtë i cili ndizet flakë. Shtohet kafeja e nxehtë, dhe mbi shtohet ajka e tundur.

Qysh me përgaditë smoothie me proteina?

Përbërësit: ½ banane ½ molle të gjelbër ½ portokalli ½ shege 1 lugë tërshërë 1 lugë mjaltë 1 lugë proteinë whey. Kombinohen të gjitha përbërësit me blinder. Nëse masa është shumë e trashë atëherë mund të shtoni lëng portokalli për ta bërë masën më të hollë.

Qysh me përgaditë smoothie me arra?

Përbërësit: 1 banane 30 gram arra 1 gotë qumësht 1 lugë mjaltë. Vendoset në blinder bananja e copëtuar. Shtohet qumështi, arrat dhe mjalta. Përzihet derisa të jetë kombinuar plotësisht dhe të jetë bërë konsistencë e smoothieve dhe shërbëhet.

Qysh me përgaditë vodka me shije qokollate?

Përbërësit: 200 gram qokollatë 500 ml vodka Ekstrakt vanille. 1.Vendosni qokollatën në një tenxhere derisa të shkrihet plotësisht. Largojeni atë nga tenxhere dhe vendoseni në një kavanoz xhami. 2.Shtoni vodkën në kavanoz dhe ekstraktin e vanillës. Përzieni me një thikë për të kombinuar qokollatën me vodkë. 3.Mbylleni kapakun, dhe tundeni atë derisa të jetë përzier …

Qysh me përgaditë vodka me shije qokollate? Read More »

Qysh me detoksifiku organizmin në mënyrë natyale?

Të gjithë ne me padurim i presim festat, dhe janë pikërisht koha e tyre kur ne mbushemi me ëmbëlsira dhe delikatesa të ndryshme. Portokalli më së miri do të ndihmojë në kthimin e tretjes në funksion të plotë pas përfitimit të tepërt të yndyrave dhe sheqerit. Përbërësit: 2 portokaj një gotë jogurt një banane një …

Qysh me detoksifiku organizmin në mënyrë natyale? Read More »

Qysh me përgaditë smoothie me proteina?

Smoothie të shijshme e të mbushur me proteina është shumë e thjeshtë të përgaditet me pak përbërës natyral të shëndetshëm. Përbërësit: 1 banane 2 lugë gjalpë kikiriku 1 gotë qumësht 1/3 e gotës tërshërë Cimet. Vendosni të gjithë përbërësit në blinder. Përzieni derisa të bëhet plotësisht masa homogjene. Nëse dëshironi që smoothie të jetë më …

Qysh me përgaditë smoothie me proteina? Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME