Pije

Qysh me ditë pijen që përshpejton metabolizmin?

Sipas një studimi konsumimi i një pije alkoolike Gin ka efekte që të rrit aftësinë e trupit, për të djegur kalori për një orë të tërë, pas përfundimit të pijes. Gin është një prej shpirtrave të ulët-kalori në dispozicion, me vetëm 97 kalori në shtyllën e dytë. Megjithatë, miksera sheqer diabetik-karburantit bloating, destabilizojë metabolizmin, dhe …

Qysh me ditë pijen që përshpejton metabolizmin? Read More »

Qysh me i ditë dëmet nga pijet që konsumojmë?

Më shumë se 30 kalori në ditë i konsumojmë me pije lë ndryshme, e derisa disa si çaji dhe kafeja mund të kenë efekte pozitive në shëndet, të tjerat janë të mbushura me përbërës të dëmshëm, aditivë dhe mjete për konservim, të cilat e dëmtojnë organizmin dhe shtojnë peshën, tërheqin vërejtjen ekspertët e dietave. Një …

Qysh me i ditë dëmet nga pijet që konsumojmë? Read More »

Qysh me përgaditë pije që shkrin dhjamin?

Specat e djegës tani janë në qendër të vëmendjes tek doktorët, për shkak të përfitimeve shëndetësore që i kanë në shëndetin e përgjithshëm si dhe procesin e humbjes së peshës, e krejt kjo falë përbërësit të vet natyral të quajtur capsaicin. Kjo substancë funksionon në mënyra të ndryshme dhe garanton djegien e shpejt të dhjamit, pa …

Qysh me përgaditë pije që shkrin dhjamin? Read More »

Qysh me e pastru mëlqinë?

Mëlçia ka nevojë për ushqime të shëndetshme në mënyrë që të kryejë funksionin e saj në mënyrën e duhur. ushqimet e skuqura, alkooli, duhani janë armiku kryesor i mëlçisë. Ekspertët e shëndetësisë thonë se detoksifikimi i mëlçisë është shumë i rëndësishëm për shëndetin e saj dhe për shëndetin e përgjithshëm të trupit. Detoksifikimi i mëlçisë …

Qysh me e pastru mëlqinë? Read More »

Qysh me i ditë dobitë nga uji me limon?

Uji  me limon ju ndihmon të pastroni sistemin, duke nxjerrë jashtë toksinat e tepërta nga trupi juaj në këtë mënyrë rrit funksionimin e enzimave, duke stimuluar përmirësimin e mëlçisë tuaj. Freskon frymën tuaj, ndihmon në lehtësimin e dhimbjes së dhëmbëve, përmirëson problemet me gingivat tuaja.  Limoni përmban fibra pektin, e cila ndihmon me ndjesinë e …

Qysh me i ditë dobitë nga uji me limon? Read More »

Qysh me ditë pse alkooli na bën të shtojmë peshë?

Ne mendojmë se alkooli na shëndosh sepse përmban sheqer, por janë polialkoolet e sheqerit faktori problematik. Këto polialkoole veprojnë njësoj si karbohidratet. Gjithashtu, alkooli etilik përmban rreth 7 kalori për gramë, pa marrë parasysh të gjitha elementet e tjera që kontribuojnë në rritjen me kalori të pijeve alkoolike: sheqer te lëngjet e frutave në përgatitjen …

Qysh me ditë pse alkooli na bën të shtojmë peshë? Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME