receta

Kajmakçiu Pando

Sot vendosa t`ju flas per nje vend te preferuar timin ne Stamboll. Kajmakçi Pando. Ky dyqan i vogel i hapur qe ne vitin 1895 , vazhdon ende me sukses te jete nje nga vendet me te pelqyera dhe te famshme per te bere mengjesin ose brunch sic perdoret ne kohet e sotme dendur

Çokollata me Mjalte

Keto çokollata jane shume te shpejta ne pergatitje dhe shume te shijshme (eh si mund te jene çokollatat ndryshe:) Perberesit: Per 20-25 cope çokollata: 6 luge kakao 6 luge qumesht 1 luge gjalpe 3 luge (ose sa te doni ju) mjalte Perzijni mire te gjitha elementet e mesiperme sa t’ju formohet nje lloj mase nga …

Çokollata me Mjalte Read More »

Çaj Rusi x

Çaji, ose chay, eshte pije standard ne Turqi. I sherbyer ne mengjes, gjate dites dhe ne cajtore, madje edhe shitur ne rruge nga vendasit, kjo pije e nxehte eshte shume me e perhapur se kafeja e famshme turke. Madje kjo pije eshte tejet e perhapur edhe ne Kosove, i njohur me emrin caj rusi. Nese …

Çaj Rusi x Read More »

Pica me Kepurdha x

Perberesit: 8g-18gram maja birre 180gram vaj ulliri 18gram kripe 1kg miell mocarela salce nje gote uje kerpurdha Gatimi: Shija e pices varet nga pergatitja e brumit, prandaj duhet patur mjaft kujdes ne pergatijen e brumit. Hedhime 3 luge gjelle maje birre dhe me pas shtojme vaj ulliri dhe 1 gote uje . Hedhim dhe 6kg …

Pica me Kepurdha x Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME