Viçi

Bërxollë viçi

Përbërësit: 1 kg bërxollë 300 gr këpurdha 3 lugë pastë domatesh 2 lugë senf, 2 thelpinj hudhër Miell Vaj Flet dafine Erëza dhe kripë Gatimi: Rrahni bërxollat, kriposni dhe valëvitni nga njëra ane në miell. Në vajin mesatarisht të nxehtë i fërgoni së pari nga ana me miell, dhe pastaj i fërgoni edhe nga ana tjetër …

Bërxollë viçi Read More »

Gullash i shpejtë

Përbërësit: 800 gr mish viçi 4 qepë 4 lugë pure domatesh vaj piper i kuq 1 lugë miell 2 lugë erëza të thata majdanoz kripë dhe piper i zi Gatimi Mishi ndahet në katror pak më të vegjël dhe vihet në vaj të nxehtë që të skuqet nga të gjitha anët. E ulni temperaturën dhe …

Gullash i shpejtë Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME