Pule

File pule me misër

Përbërësit për 2 persona: 300 gr mish te bardhe pule Miell Vaj ulliri Erez mediterane 150 gr miser I embel (konzervuar) 180 gr ajk 20% yndyre —— Koha e pergatitjes : 25 min Gatimi Mishi prehet në shirita, fshihet mire me letër kuzhine dhe përmillet. Në tavë shtohet 1 lugë vaj dhe pasi të nxehet mirë …

File pule me misër Read More »

Pulë me Kërpudha

Perberesit:  4 copë mish të bardhë të pulës (ose kofshë) pa lëkurë e eshtra  250 gr kërpudha të grira  1 filxhan qumësht  1 filxhan kafeje verë të bardhë  1 filxhan galetë  1 të bardhë të vesë  lëngun e gjysmë limoni  gjysmë luge kopër të thatë  kripë, piper Gatimi: Shtypeni mishin e bardhë me çekiç të …

Pulë me Kërpudha Read More »

Pulë e Mbushur me Oriz

Perberesit:  1 pulë afro 1 ½ kg  1 filxhan çaji oriz (basmati)  100 gr gjalpë  1 qepë  1 lugë mustardë(senf)  kripë, piper  vegetë, ruzmarin të freskët ose të tharë Gatimi: Pula pastrohet, fshihet, lyhet nga të gjitha anët me mustardë. I hidhet kripë, piper, vegetë dhe ruzmarinë. Në ndërkohë, zihet orizi 10 min. në ujë …

Pulë e Mbushur me Oriz Read More »

Mish Pule me Parmezan

Perberesit per 4 persona:  600 gr gjoks pule  200gr bukë e grirë  majdanoz  50 gr parmezan i grirë  1 lugë erëza të përziera  2 thelpinj hudhër  150 ml qumësht  300 ml shtalpë  100 ml majonezë  6 kastravecë turshi  vaj  kripë dhe piper i zi. Gatimi: Gjokset e pulës i presim në copa të holla. Hedhim …

Mish Pule me Parmezan Read More »

Pule me Arra

Per 4-5 persona duhen: Pule 500-600 g. gjalpe 50g. arra 2 filxhane kafeje, hudhra 1 kokerr, uthull 2 luge gjelle, miell 1 luge gjelle, kripe, piper. Gatimi: Pula e pastruar dhe e lare pritet ne thela, vendoset ne tenxhere, hidhet uje i vluar aq sa te mbulohen thelat, shtohet pak kripe,piper i zi dhe zihet …

Pule me Arra Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME