Qofte të Veshura me Susam

Përbërësit: 500 g mish të bluar (i përzier) 50 g thërrime buke 50 g djathë një lugë salcë kosi hudhër në granula një lugë çaji mustardë 1 ve, majdanoz erëza piper arrëmyshk 150 g susam gjalpë dhe qepë. Përgatitja: Thyejeni vezën në mishin e bluar, shtoni thërrime buke, pluhur djathi, salcë kosi, majdanoz, hudhër në …

Qofte të Veshura me Susam Read More »