Deti

Koca ne Tigan

Ky gatim mund te behet dhe me peshq te tjere te medhenj si levrek etj.Madje dhe me peshq normale dhe te vegjel.Secili ka lezetin e vet.Mua me pelqen se eshte i shijshem dhe i shendetshem , por me e rendesishmja eshte e shpejte dhe praktike. Pergatitja per 4 persona: 4 koca (ose çfaredolloj peshku i …

Koca ne Tigan Read More »

Salce me Salmon

                      Perberesit: 1 fete salmon ose gjysem, varet per sa persona kripe (sipas nevojes) piper i zi nje kuti me copa domatesh nje dore borzilok i fresket 2 hudhra te grira 4-5 luge vaj ulliri Gatimi: Merrni feten e salmonit dhe vendoseni ne tepsi. I …

Salce me Salmon Read More »

Trofte me Vere

Kjo eshte nje recete pa yndyre, nga Shkodra.                   Perberesit:  5 trofta mesatare  majdanoz te grire 3 tufa  mende e njome,3 tufa  piper i zi  kripe  2 kokrra limon  vere e kuqe  hudhra Gatimi: Ndahen troftat ne fileta, seciles i hidhet kripe, piper, dhe shtrohen ne tave, …

Trofte me Vere Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME