Deti

Midhje Sote

Perberesit per 3 persona:  2 kilogramë midhje  2 tufa majdanoz  4 thelpinj hudhra  1/2 filxhan kafeje konjak  2 filxhan vaj ulliri  pak kripë  1 majë speci djegës. Gatimi: Midhjet pasi të lahen, i vendosim të ziejnë për rreth 10 minuta. Ndërkohë, në një enë tjetër (tenxhere) hedhim dy filxhanët me vaj ulliri, thelpinjtë e hudhrës, …

Midhje Sote Read More »

Troftë në Furrë

Perberesit: Troftë (pesha 120g deri në 250g)  feta të holla limoni  feta domate  majdanoz  hudhra  vaj ulliri  letër alumini  patate  kripe dhe piper Gatimi: Prisni në feta të holla domatet, limonin dhe hudhrat. Mbasi keni larë peshkun, në brendësinë e barkut mbusheni me 2 deri në 3 feta domate, në një fetë limoni disa feta …

Troftë në Furrë Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME