Keshilla

gatu – auto

Si të përgatisni një pije të shëndetshme për mëngjes

Avokadot janë mjaft popullore kohës së fundit. Shpesh përzihen me qumësht të kondensuar të ëmbël për t’ju dhënë një shije më të butë si milkshake. Ne ju rekomandojmë qumështin e kokosit dhe nëse doni më shumë ëmbëltues mund të përdorni mjaltin. Përbërësit: 1 avokado e madhe, e pjekur mirë 1 filxhan grek (vanilje ose mjaltë) …

Si të përgatisni një pije të shëndetshme për mëngjes Read More »

Mrekullitë që i ndodhin trupit kur pini ujë me limon dhe shafran

Ta mbash trupin të hidratuar është e domosdoshme për ta siguruar funksionin optimal të tij. Megjithatë, nëse e pasuroni ujin me limon dhe shafran, atëherë ju në mënyrë drastike do t’i rritni përfitimet e konsumimit të ujit, transmeton Telegrafi. Nevojat tona të ujit mund të varen nga klima dhe niveli i aktivitetit, por rregulli është …

Mrekullitë që i ndodhin trupit kur pini ujë me limon dhe shafran Read More »

Ndryshojnë rregullat e ushqyerjes për fëmijët e vegjël

Mes karameleve që dhuron gjyshja, ëmbëlsirave që bën mami në shtëpi dhe pijeve me gaz që lejon babi të dielave, fëmijëria e shumë vogëlushëve kthehet në një mbretëri të artë të ëmbëlsuar nga ledhatimet e familjes dhe nga shumë e shumë sheqer. Nëse deri tani pediatr it nuk kanë qenë dhe aq të rreptë në …

Ndryshojnë rregullat e ushqyerjes për fëmijët e vegjël Read More »

Fëmijët që e përdorin teknologjinë janë më të rrezikuar nga depresioni

Studimi i fundit thotë se sa më shumë kohë që fëmijët kalojnë përpara ekraneve, aq më shumë do të jenë të rrezikuar nga depresioni, shkruan Dailymail. Sipas disa hulumtuesve të Universitetin Montreal, ky studim ka gjetur se të rinjtë dhe fëmijët, që përdorin shumë mediat sociale dhe shikojnë shumë televizion mund të vuajnë nga depresioni …

Fëmijët që e përdorin teknologjinë janë më të rrezikuar nga depresioni Read More »

Femrat që puthen shpesh humbin peshë më shpejt

Pranojeni: një puthje e mahnitshme është diçka e mrekullueshme. Por, përveç se është kënaqësi romantike, hulumtuesit besojnë se puthja sjell edhe përfitime tjera, duke filluar nga përkujdesja e lëkurës e deri në formësimin e trupit. Puthja ju ndihmon të humbni peshë Po pra, puthja djegë kalori! Studimet tregojnë se puthjet e thjeshta i djegin vetëm …

Femrat që puthen shpesh humbin peshë më shpejt Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME